Náš příběh

Když dva dělají totéž, není to totéž, anebo taky je a vznikne z toho osudové setkání dvou strojních inženýrů, kteří zhmotní svůj sen o stroji času pro rodiče nespavých dětí.

První impuls a setkání vynálezců

Když v roce 2013 ukončil Lukáš Patočka Vysokou školu, tak ho cesta svedla do firmy úspěšného strojního inženýra Jiřího Salaby, který se zabýval konstrukcí přípravků pro automobilový průmysl. Již v této době měl v hlavě myšlenku houpacího zařízení kočárku, která vznikla po vlastní zkušenosti s uspáváním dítěte za dob jeho studií. Se svou vizí se svěřil zkušenějšímu Jiřímu, který jeho nápad podpořil, protože se mu v té době narodil nespavý syn Tomík a touto myšlenkou se také zabýval. Přístroj, který by automaticky rozpohyboval kočárek a vrátil mu hodiny, které ve dne v noci trávil jeho houpáním by byl k nezaplacení.

A právě tato chvíle se stala tím prvotním Swing One momentem - fakt, že oba strojní inženýři konstruují ve svých hlavách stejný vynález, jim dodal kuráž, začali jednat.

Rozhoupat prototypy

Lukáš začal okamžitě skicovat a konstruovat. Díky jeho úsilí a Jirkově zkušeným radám a prostředkům, vzniklo patnáct prototypů, které neustále zkoušeli, aby vychytali všechny mouchy.

Testování zařízení

Na základě jednotlivých zátěžových testů, které probíhaly několik měsíců, vznikl úplně poslední model houpacího stroje času - Swing One.

Dva vynálezci a světový patent

Jiří i Lukáš jsou hrdí na vznik nového zařízení v České republice. Chtějí vyrábět zařízení, které bude spojeno s vysokou kvalitou a životností. Aby bylo možné těchto cílů dosáhnout a vyhnout se jiným nekvalitním kopiím, následoval světový patent.

Oba vynálezci vnímají svůj houpací stroj času jako produkt, který musí vydržet. Není to zboží, které zákazník poté, co mu odrostou děti, odloží. Swing One proto nabízí kontrolní servis pro použité přístroje, aby se mohly poslat do dalších rodin a původním majitelům se částečně vrátila jejich investice.